Liposukcja wzgórka łonowego

UMÓW WIZYTĘ

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach wzgórka łonowego stanowi źródło dyskomfortu fizycznego u kobiet, a także jest przyczyną wielu kompleksów. Zniwelowanie zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic intymnych za pomocą diety i ćwiczeń jest niemal niemożliwe. Pożądane efekty w usuwaniu nadmiaru tłuszczu z miejsc intymnych przynoszą zabiegi medycyny estetycznej. Liposukcja wzgórka łonowego, określana również jako liporedukcja, to procedura, która jest skuteczną formą pozbywania się dyskomfortu związanego z nagromadzeniem tłuszczu w okolicach stref intymnych.

Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego

Wzgórek łonowy jest położony w przedniej części spojenia łonowego i jest skupiającą tkankę tłuszczową wyniosłością skórną, która nazywana jest również wzgórkiem Wenery.

Przebyte ciąże, otyłość czy również efekty starzenia się skóry mogą prowadzić do nienaturalnego i nieestetycznego wyglądu wzgórka, co jest przyczyną kompleksów u wielu kobiet, ale może też zaburzać funkcje seksualne.

Liposukcja wzgórka łonowego jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej okolicy i uzyskanie łagodnego przejścia z obszaru brzusznego w łonowy.

Operacja odsysania tłuszczu jest bezpieczną, zapewniającą trwałe efekty oraz wiążącą się z niewielkim ryzykiem negatywnych skutków ubocznych procedurą chirurgiczną. Liposukcja wzgórka łonowego umożliwia znaczną redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu poprawie ulega komfort pacjentki, a także jakość życia seksualnego.

Wskazania

Zabieg liposukcji wzgórka łonowego jest polecany kobietom których wzgórek łonowy, z różnych przyczyn tj. porody, ciąża czy otyłość, jest powiększony. Często pacjentki po przebytej abdominoplastyce lub liposukcji brzucha odkrywają, że ich wzgórek łonowy jest nienaturalnie duży. Nie tylko względy estetyczne są wskazaniami do tej procedury. Pacjentka z przerośniętym wzgórkiem łonowym może mieć problemy z utrzymaniem higieny, być narażona na podrażnienia okolic intymnych lub drożdżakowe zapalenie skóry.

Przerośnięty wzgórek łonowy może mieć wpływ na funkcje seksualne.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do procedury liposukcji wzgórka łonowego są m.in. problemy kardiologiczne i zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża i karmienie piersią, infekcje ropne skóry. Lekarz kwalifikujący do zabiegu oceni stan zdrowia pacjentki i podejmie decyzję o podjęciu się zabiegu.

Zalecenia przedoperacyjne

Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której pacjentka otrzymuje informacje na temat zabiegu, a lekarz zbiera szczegółowy wywiad.

Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem pacjentka nie może zażywać leków takich jak: aspiryna lub jej pochodnych, witamina E oraz wszelkich leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych, gdyż mogą one wpływać na przedłużające się krwawienie podczas operacji. Wskazane jest również ograniczenie palenia.

Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.

Przebieg operacji/zabiegu

Operacja zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Niemniej jednak o wyborze formy znieczulenia zawsze decyduje lekarz anestezjolog w porozumieniu z pacjentką, po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i analizie aktualnych wyników badań. W Bali Clinic wszystkie zabiegi liposukcji odbywają się na sali operacyjnej. Niewielkie nacięcie konieczne do wykonania operacji usuwania tłuszczu ze wzgórka łonowego w praktyce nie pozostawia widocznych blizn.

 


Nierzadko zabieg jest łączony z zabiegiem abdominoplastyki lub labiomajoroplastyki, ale może być oddzielną procedurą operacyjną. Dodatkowo zabieg jest często połączony z tzw. podwieszeniem wzgórka łonowego.

 

NASI SPECJALIŚCI

ZOBACZ WSZYSKICH >

Antonina Lisowska

Współwłaściciel i założyciel Bali Clinic
Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

Michał Barwijuk

Współwłaściciel i założyciel Bali Clinic.
Ginekolog plastyczny. Specjalista położnictwa i ginekologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Małgorzata Nowicka

Doktor nauk medycznych
Specjalista ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii. Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

Piotr Dobroński

Prof. nadzw.dr hab.n.med.
Specjalista urologii i andrologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Łukasz Kupis

Doktor nauk medycznych. Specjalista urologii i andrologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Tadeusz Issat

Prof. nadz. dr hab.n.med.
Specjalista położnictwa i ginekologii. Wykładowca.

Karolina Kowalczyk

mgr położnictwa
położna, pielęgniarka

Katarzyna Kornet

mgr położnictwa
położna, pielęgniarka

Maciej Łapoć

Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

Aleksandra Anna Gołębiowska

Specjalista dermatologii i wenerologii. Lekarz Medycyny Estetycznej. Wykładowca.

Maciej Kulicki

Doktor nauk medycznych
Specjalista chirurgii plastycznej. Szkoleniowiec i wykładowca.

Monika Sawicka

mgr fizjoterapii
trener medyczny
nauczyciel pilates.

Arkadiusz Madej

Specjalista ortopedii i traumatologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

Sebastian Witkowski

Specjalista ortopedii i traumatologii.

Bogusław Drotlef

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog

Dorota Midak-Gruber

mgr położnictwa
instrumentariuszka

Aleksandra Ciupidro

mgr położnictwa
instrumentariuszka

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

ZOBACZ WIĘCEJ