Łydki są jedną z tych części ciała, które nie zawsze da się wyrzeźbić ćwiczeniami. Często uwarunkowania genetyczne sprawiają, że ich defekt jest bardzo duży. To z kolei powoduje kompleksy, które ujawniają się szczególnie latem, kiedy każdy z nas chciałby bez skrępowania założyć krótkie spodenki czy sukienkę. Zbieg wszczepienia implantów polecany jest osobom, których łydki są zbudowane nieproporcjonalnie względem górnej części nóg lub siebie nawzajem.
Wkładki używane podczas zabiegu wypełnione są żelem silikonowym, który z powodzeniem zastępuje tkanki miękkie. Lekarz umieszcza je w odpowiednim miejscu poprzez nacięcie wykonane powyżej dołu kolanowego.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Przed zabiegiem:
Chirurg przeprowadza wstępną konsultację, podczas której dokonuje pomiarów łydki, aby dobrać najodpowiedniejszy dla pacjenta implant. Przed operacją wykonywane są profilaktycznie podstawowe badania krwi i moczu. Na około 6 tygodni przed zabiegiem zalecane jest zaprzestanie palenia papierosów oraz przyjmowania leków na bazie kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryna), ponieważ źle wpływają one na krzepliwość krwi.
Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać długiego stania, zaleca się przede wszystkim leżenie lub siedzenie z uniesionymi nogami – można w ten sposób zapobiec powstawaniu zasinień i obrzęków. Zalecane jest noszenie specjalnych opasek uciskowych. Przez 2 tygodnie poruszanie się z pomocą kul łokciowych. Po 3 tygodniach można wrócić do normalnego życia codziennego, a po 6-8 tygodniach zacząć uprawiać sport.
Czas zabiegu: 60 min
Wizyty kontrolne: po 2 tygodniach i 3 miesiącach od operacji
Znieczulenie: sedacja dożylna lub ogólne
Rekonwalescencja: 3 tygodnie