HIFU – intymne ultradźwięki

UMÓW WIZYTĘ
Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metoda odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.
HIFU w ginekologii estetycznej to nowe możliwości w przywracaniu funkcjonalności stref intymnych. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odbudowy kolagenu i regeneracji tkanek zabieg pozwala na skuteczne ujędrnienie ścian pochwy i zwężenie jej średnicy.
 
HIFU w ginekologii
HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) w medycynie estetycznej stref intymnych ma zastosowanie w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu czy zespole rozluźnienia pochwy. Czynniki te przyczyniają się do obniżenia jakości życia kobiety i są powodem niezadowolenia ze współżycia seksualnego. Dolegliwości są najczęściej wynikiem przebytych ciąż i ciężkich porodów, starzenia się, mogą się także pojawić się w przebiegu niektórych chorób, m.in. astmy.
 
Efektem zabiegu HIFU zastosowanego w okolice waginy jest zwężenie pochwy, jej rewitalizacja, a także przywrócenie jędrności, elastyczności i sprężystości ścian pochwy. HIFU zastosowany na strefy intymne umożliwia lifting pochwy bez użycia skalpela.
 
To, co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziałują głęboko, aż na tkankę mięśniową i powięź, wymuszając jej regenerację i nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Zabieg pozwala na skuteczne wyeliminowanie problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Jest doskonałą terapią poporodową pozwalającą przywrócić satysfakcję seksualną i komfort życia codziennego. Zabieg trwa 20-30 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.
 
Zabieg HIFU na nietrzymanie moczu
HIFU stref intymnych ma również medyczne wskazania. Zastosowanie technologii z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych ma miejsce w sytuacji, kiedy pojawiają się pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. We wczesnych etapach zaawansowania dolegliwości, nietrzymanie moczu można z powodzeniem leczyć bez konieczności wdrażania leczenia operacyjnego, który wiąże się z hospitalizacją, znieczuleniem ogólnym, okresem rekonwalescencji i czasowym wyłączeniem z codziennej aktywności z zakazem dźwigania przez 3 miesiące. W przypadku w/w zabiegu taka konieczność nie występuje. Skuteczność zabiegu HIFU jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.
 
System HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.
 
Przeciwwskazania
ciąża
niektóre wady anatomiczne
 
Zalecenia przedoperacyjne
Zabieg HIFU poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, badanie ginekologiczne oraz omawiane są wyniki badań.
 
Jak się przygotować do zabiegu HIFU? Zabieg HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania. Pozostałe zalecenia, które wynikają z różnych sytuacji klinicznych czy wieku pacjentki, są indywidualnie omawiane na wizycie, stanowiącej rodzaj kwalifikacji do zabiegu.
 
Okres pooperacyjny/pozabiegowy
Po zabiegu nie ma bezwzględnego przeciwwskazania do odbywania stosunków seksualnych. Można współżyć nawet po zabiegu, a dyskomfort podczas seksu wynikać może z pobudzenia mięśni manifestując się „zakwasami”. Pierwotny efekt obkurczenia będzie odczuwalny tuż po zabiegu, a końcowy po 4-6 tyg.
 
W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu HIFU, jednak nie wcześniej niż po upływie 4-6 tygodni.
 
UltraVera
Pierwsze na Świecie wykorzystanie technologii HIFU w odmładzaniu miejsc intymnych kobiety
Skuteczne i bezpieczne HIFU
Skuteczność technologii UltraVera została udowodniona przez ponad 1000 zainstalowanych i pracujących
w gabinetach urządzeń HIFU firmy Hironic. Satysfakcjonujący efekt uzyskiwany jest inaczej niż w przypadku laserów –
struktura tkanki powierzchniowej nie jest uszkadzana podczas stosowania technologii UltraVera
 
Krótki i efektywny zabieg
Wystarczy jeden zabieg trwający ok. 20-30 minut, żeby osiągnąć zadowalający efekt.
Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć.
Wstrzemięźliwość seksualna zalecana jest zaledwie przez 6 dni po zabiegu.
 
Procedura bezbolesna i bezkrwawa
Zabieg cechuje niski poziom bolesności, a całą procedurę przeprowadza się bez znieczulenia.
Powierzchnia śluzówki pochwy nie ulega uszkodzeniom, co powoduje, że zabieg jest bezkrwawy i nie wnosi ryzyka infekcji.
Dodatkowe zwiększenie efektywności w połączeniu HIFU + LASER
Zabieg HIFU oddziałuje na tkanki położone na głębokości 1,5 do 4,5 mm pozostawiając nienaruszoną powierzchnię śluzówki pochwy.
W związku z tym dodatkowe zastosowanie lasera działającego głównie w obrębie śluzówki (jako terapii skojarzonej) istotnie zwiększa pozytywny efekt zabiegu.
HIFU w Ginekologii Estetycznej to nowe możliwości w przywracaniu naturalnej funkcjonalności stref intymnych
Zabieg skutecznie ujędrnia wewnętrzne ścianki pochwy i zawęża jej średnicę, dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odbudowy struktury tkanek. Terapia jest szczególnie polecana dla kobiet po porodzie, cierpiących przez efekty starzenia się, czy chcących poprawić jakość swojego życia seksualnego. Energia ultradźwięków HIFU jest dostarczana precyzyjnie do warstwy mięśniowej w ściance pochwy. W efekcie zostają zainicjowane procesy odbudowy kolagenu i regeneracji tkanek. Zabieg UltraVera znacząco poprawia komfort życia codziennego oraz seksualnego kobiety. Procedurę przeprowadzamy w gabinecie ginekologicznym w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności znieczulenia.
UltraVera to obecnie jedyne na Świecie HIFU ginekologiczne z medycznym certyfikatem CE
UltraVera to najnowszej generacji system HIFU, produkowany przez koreański koncern HIRONIC. Jego wysoka skuteczność oraz szybki efekt terapeutyczny są wynikiem nowatorskiego zastosowania zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Specjalnie zaprojektowana końcówka zabiegowa do procedur ginekologicznych, umożliwia aplikację fali ultradźwiękowej wewnątrz pochwy w bezpieczny sposób, zapewniając jednocześnie wysoką skuteczność zabiegową. Firma HIRONIC przeprowadziła badania kliniczne, które potwierdziły wysoką skuteczność tej terapii i pozwoliły na uzyskanie certyfikacji medycznej.
 

WAŻNE INFORMACJE

NASI SPECJALIŚCI

ZOBACZ WSZYSTKICH >

Michał Barwijuk

Współwłaściciel i założyciel Bali Clinic.
Specjalista położnictwa i ginekologii. Szkoleniowiec i wykładowca.

POZNAJ CENNIK NASZYCH ZABIEGÓW

ZOBACZ WIĘCEJ