Labioplastyka przed i po

Labioplastyka przed i po – efekty plastyki warg sromowych

 

Przerost lub asymetria warg sromowych stanowią nie tylko problem natury estetycznej. Nietypowa anatomia może powodować również ból – często odczuwany podczas aktywności fizycznej, a także trudności z utrzymaniem higieny intymnej, co z kolei wiąże się z częstymi infekcjami w/w miejsc. W tego typu sytuacjach rozwiązaniem problemu jest poddanie się labioplastyce. Zmniejszenie i korekta warg sromowych umożliwia osiągnięcie zadowalających rezultatów przed i po operacji.

 

Przed zabiegiem labioplastyki

 

Kobiety, które decydują się na operację labioplastyki, zmagają się przede wszystkim z przerośniętymi bądź asymetrycznymi wargami sromowymi mniejszymi, rzadziej – większymi. Zazwyczaj to właśnie przerost warg sromowych mniejszych powoduje dyskomfort podczas aktywności fizycznej, noszenia obcisłych ubrań, a także jest źródłem nawracających infekcji miejsc intymnych. Ponadto zbyt duże wargi sromowe mniejsze mogą zawijać się podczas współżycia, co może powodować ból i dyskomfort w trakcie stosunku. Niemniej jednak nie należy pomijać względów estetycznych. W tym znaczeniu u kobiet z defektem przerośniętych lub asymetrycznych warg sromowych nierzadko pojawia się zawstydzenie w sytuacjach intymnych. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie pewności siebie, a nawet spadek samooceny. Z tego powodu zabieg labioplastyki jest nierzadko jedynym rozwiązaniem i szansą na pozbycie się u pacjentek dyskomfortu – zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

 

Efekty labioplastyki

 

Labioplastyka jest zabiegiem korekcji warg sromowych zarówno mniejszych, jak i większych. Zamierzeniem operacji są nie tylko względy estetyczne, ale również poprawa komfortu życia pacjentki, co stanowi nadrzędny cel procedury. Zazwyczaj osiągany jest efekt, który spełnia oczekiwania kobiety i – co niezwykle istotne – jest zgodny ze sztuką medyczną. Niemniej jednak należy wskazać, że efekt labioplastyki u poszczególnych kobiet może się znacząco różnić. Osiągnięcie bowiem „anatomicznego ideału” jest niemalże niemożliwe. Wynika to z faktu, że każda z pacjentek jest inna, a wargi sromowe u pań znacząco się między sobą różnią. W tym znaczeniu należy wskazać, że wargi sromowe stanowią indywidualną cechę każdej kobiety – występują w różnych kształtach i wielkościach. Jeżeli nie są dla kobiety źródłem problemu, dyskomfortu fizycznego lub psychicznego – nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jeżeli jednak pojawia się znaczna asymetria lub przerost, które znacznie obniżają komfort codziennego funkcjonowania, to sytuacja ta niemalże zawsze stanowi przesłankę do wdrożenia procedury chirurgicznej.

 

Oczekiwania pacjentek i możliwy do uzyskania przez ginekologa efekt, każdorazowo powinen być omawiany i konsultowany na wizycie kwalifikującej do przeprowadzenia zabiegu. Należy nadmienić, iż efekt labioplastyki widoczny jest po okresie rekonwalescencji – kiedy rana się zagoi i całkowicie ustąpi opuchlizna. Finalny rezultat możliwy jest do oceny zazwyczaj dopiero po około 3 miesiącach.

 

Labioplastyka może być przeprowadzana chirurgicznie (z wykorzystaniem skalpela), laserowo (z użyciem wiązki lasera) lub za pomocą radiofrekwencji (elektrodą z igłą elektrochirurgiczną o częstotliwości radiowej). Niemniej jednak należy wskazać, że metoda dokonywanej labioplastyki, nie wpływa na końcowy efekt estetyczny. Z tego powodu wybór metody podyktowany jest w każdym przypadku skalą problemu i oczekiwaniami pacjentki co do rezultatów.

 

Labioplastyka – opinie po zabiegu zmniejszenia warg sromowych

 

Kobiety po operacji labioplastyki odzyskują pewność siebie – nie są skrępowane w sytuacjach intymnych, a codzienne funkcjonowanie możliwe jest bez odczuwanego dyskomfortu. Przerost czy asymetria warg sromowych wiążą się z większym ryzykiem infekcji, dlatego też po zabiegu dolegliwości pojawiają się znacznie rzadziej, a niekiedy ustępują całkowicie. Dodatkowo efekt uzyskany po operacji – jednostronnej lub obustronnej – plastyki warg sromowych znacznie poprawia jakość życia seksualnego kobiety, która na nowo może czerpać przyjemność i satysfakcję z seksu. Z tego powodu labioplastyka cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentek i coraz większym zainteresowaniem kobiet tego typu zabiegami ginekologii estetycznej. Rezultatem poddania się zmniejszeniu i korekcie warg sromowych jest poprawa samopoczucia pacjentek i ich codziennego funkcjonowania.

 

Labioplastyka to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Pacjentki bardzo często zastanawiają się,czym jest labioplastyka? Jakie są przyczyny powiększonych warg sromowych? Na wszystkie pytania merytorycznej odpowiedzi udzielają lekarze prowadzący, których zadaniem jest rozwianie wszelkich wątpliwości kobiet i dobór najlepszej dla danej pacjentki metody wykonania procedury zmniejszania i korekcji warg sromowych. Dodatkowo, pacjentki podczas konsultacji kwalifikującej mogą poprosić o zdjęcia z zabiegów labioplastyki przed i po, celem oceny efektów uzyskiwanych podczas procedury.

Wideo o labioplastyce:

https://www.youtube.com/watch?v=dXZ1YURMKPM&t=8s

 

O autorze

Michał Barwijuk

 

Doświadczenie:
Michał Barwijuk ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest ginekologiem plastycznym oraz specjalistą położnictwa i ginekologii. 

Przez prawie dekadę pracował na oddziale Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSWiA w Warszawie.

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik operacyjnych i rekonstrukcyjnych w ginekologii plastycznej oraz z małoinwazyjnych technik takich jak: lasery, terapie ultradźwiękami, osoczem bogatopłytkowym, fibryną, kwasem hialuronowym i innymi w małoinwazyjnej ginekologii plastycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie (USA).

Współautor dwóch książek:
„Ginekologia Plastyczna – Chirurgia narządów intymnych kobiety – M. Goodman wydanej w kwietniu 2018 r. jako I wydanie polskie przez PZWL
„Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej” wydanej w październiku 2018 r. przez PZWL

Autor i współautor oraz badacz licznych badań naukowych i eksperymentalnych z dziedziny ginekologii plastycznej i estetycznej.

Osiągnięcia lekarza:
Do głównych osiągnięć dr. Michała Barwijuka można zaliczyć znaczny udział we wdrażaniu najnowszych technologii medycznych (autor i współautor oraz badacz w licznych badaniach naukowych i eksperymentalnych z dziedziny ginekologii plastycznej i estetycznej). Jest również współorganizatorem szkoleń dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej podczas których przeszkolił blisko 400 lekarzy. Warsztaty umożliwiają kursantom podwyższanie kwalifikacji z dziedziny ginekologii plastycznej zarówno w teorii, jak i w praktyce. Podczas szkoleń uczestnicy poznają techniki zabiegowe takie jak liporedukcja wzgórka łonowego i wewnętrznej powierzchni ud, waginoperineointroitoplastyka (plastyka pochwy, przedsionka pochwy i krocza), labiominoro i labiomajoroplastyka (plastyka warg sromowych mniejszych i większych) czy hoodofrenuloplastyka (plastyka napletka i wędzidełka łechtaczki). Prowadził też szkolenia w Centrum Edukacji Medycznej (CEMED) na preparatach nieutrwalonych.

Wielokrotnie był zapraszany do grona wykładowców najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowych m.in. „III Europejski Kongres Ginekologii Estetycznej – ESAG” w Londynie, „Generation, Regeneration Biobridge European Conference” w Wenecji, „I Światowy kongres Ginekologii Rekonstrukcyjnej i Estetycznej” – RECOGYN w New Delhi, czy „World Congress of the International Society of Cosmetogynecology” w Stanach Zjednoczonych z wykładami z zakresu wykorzystania osocza bogatopłytkowego w małoinwazyjnej ginekologii plastycznej oraz terapii ultradźwiękami (HIFU).

Uczestniczył w wielu szkoleniach z zakresu ginekologii plastycznej w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Anglii.

Jest również współredaktorem naukowym książki pt. „Ginekologia Plastyczna – Chirurgia narządów intymnych kobiety – M. Goodman wydanej w kwietniu 2018 r. jako I wydanie polskie przez PZWL oraz książki „Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej” wydanej w październiku 2018 r. przez PZWL

Publikacje:
„Zastosowanie osocza w ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej”, czasopismo naukowe Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (01/2018)
„Historia ginekologii plastycznej” Czasopismo naukowe Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (02/2018) „Invasive aesthetic gynecology trends in Poland between 2010 and 2016: multicenter Experience” An International Journal of Surgical Reconstruction JPRAS (06/2018)
„Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej” – Analiza przypadków w ginekologii i położnictwie PZWL nr 3/2017
„Zastosowanie systemu Vaginal narrower” – Analiza przypadków w ginekologii i położnictwie PZWL nr 4/2015 „Skuteczność i tolerancja morfiny podanej dożylnie metodą PCA (analgezja kontrolowana przez pacjenta) u pacjentek po cięciach cesarskich” Ginekologia Polska 6/2015

 

Godziny przyjęć:
poniedziałek | 9.00 – 10.00
wtorek | 14.30-18.30
środa | 9.00 – 10.00
czwartek | 9:00-14:00

*Powyżej wymienione godziny nie są sztywnymi ramami czasowymi a każda wizyta powinna być ustalona telefonicznie lub mailowo
*Inne godziny przyjęć ustalane są indywidualnie