Labioplastyka przed i po

Labioplastyka przed i po – efekty plastyki warg sromowych

Przerost lub asymetria warg sromowych stanowią nie tylko problem natury estetycznej. Nietypowa anatomia może powodować również ból – często odczuwany podczas aktywności fizycznej, a także trudności z utrzymaniem higieny intymnej, co z kolei wiąże się z częstymi infekcjami w/w miejsc. W tego typu sytuacjach rozwiązaniem problemu jest poddanie się labioplastyce. Zmniejszenie i korekta warg sromowych umożliwia osiągnięcie zadowalających rezultatów przed i po operacji.

Przed zabiegiem labioplastyki

Kobiety, które decydują się na operację labioplastyki, zmagają się przede wszystkim z przerośniętymi bądź asymetrycznymi wargami sromowymi mniejszymi, rzadziej – większymi. Zazwyczaj to właśnie przerost warg sromowych mniejszych powoduje dyskomfort podczas aktywności fizycznej, noszenia obcisłych ubrań, a także jest źródłem nawracających infekcji miejsc intymnych. Ponadto zbyt duże wargi sromowe mniejsze mogą zawijać się podczas współżycia, co może powodować ból i dyskomfort w trakcie stosunku. Niemniej jednak nie należy pomijać względów estetycznych. W tym znaczeniu u kobiet z defektem przerośniętych lub asymetrycznych warg sromowych nierzadko pojawia się zawstydzenie w sytuacjach intymnych. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie pewności siebie, a nawet spadek samooceny. Z tego powodu zabieg labioplastyki jest nierzadko jedynym rozwiązaniem i szansą na pozbycie się u pacjentek dyskomfortu – zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Efekty labioplastyki

Labioplastyka jest zabiegiem korekcji warg sromowych zarówno mniejszych, jak i większych. Zamierzeniem operacji są nie tylko względy estetyczne, ale również poprawa komfortu życia pacjentki, co stanowi nadrzędny cel procedury. Zazwyczaj osiągany jest efekt, który spełnia oczekiwania kobiety i – co niezwykle istotne – jest zgodny ze sztuką medyczną. Niemniej jednak należy wskazać, że efekt labioplastyki u poszczególnych kobiet może się znacząco różnić. Osiągnięcie bowiem „anatomicznego ideału” jest niemalże niemożliwe. Wynika to z faktu, że każda z pacjentek jest inna, a wargi sromowe u pań znacząco się między sobą różnią. W tym znaczeniu należy wskazać, że wargi sromowe stanowią indywidualną cechę każdej kobiety – występują w różnych kształtach i wielkościach. Jeżeli nie są dla kobiety źródłem problemu, dyskomfortu fizycznego lub psychicznego – nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jeżeli jednak pojawia się znaczna asymetria lub przerost, które znacznie obniżają komfort codziennego funkcjonowania, to sytuacja ta niemalże zawsze stanowi przesłankę do wdrożenia procedury chirurgicznej.

Oczekiwania pacjentek i możliwy do uzyskania przez ginekologa efekt, każdorazowo powinen być omawiany i konsultowany na wizycie kwalifikującej do przeprowadzenia zabiegu. Należy nadmienić, iż efekt labioplastyki widoczny jest po okresie rekonwalescencji – kiedy rana się zagoi i całkowicie ustąpi opuchlizna. Finalny rezultat możliwy jest do oceny zazwyczaj dopiero po około 3 miesiącach.

Labioplastyka może być przeprowadzana chirurgicznie (z wykorzystaniem skalpela), laserowo (z użyciem wiązki lasera) lub za pomocą radiofrekwencji (elektrodą z igłą elektrochirurgiczną o częstotliwości radiowej). Niemniej jednak należy wskazać, że metoda dokonywanej labioplastyki, nie wpływa na końcowy efekt estetyczny. Z tego powodu wybór metody podyktowany jest w każdym przypadku skalą problemu i oczekiwaniami pacjentki co do rezultatów.

Labioplastyka – opinie po zabiegu zmniejszenia warg sromowych

Kobiety po operacji labioplastyki odzyskują pewność siebie – nie są skrępowane w sytuacjach intymnych, a codzienne funkcjonowanie możliwe jest bez odczuwanego dyskomfortu. Przerost czy asymetria warg sromowych wiążą się z większym ryzykiem infekcji, dlatego też po zabiegu dolegliwości pojawiają się znacznie rzadziej, a niekiedy ustępują całkowicie. Dodatkowo efekt uzyskany po operacji – jednostronnej lub obustronnej – plastyki warg sromowych znacznie poprawia jakość życia seksualnego kobiety, która na nowo może czerpać przyjemność i satysfakcję z seksu. Z tego powodu labioplastyka cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentek i coraz większym zainteresowaniem kobiet tego typu zabiegami ginekologii estetycznej. Rezultatem poddania się zmniejszeniu i korekcie warg sromowych jest poprawa samopoczucia pacjentek i ich codziennego funkcjonowania.

Labioplastyka to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Pacjentki bardzo często zastanawiają się czym jest labioplastyka? Jakie są przyczyny powiększonych warg sromowych? Na wszystkie pytania merytorycznej odpowiedzi udzielają lekarze prowadzący, których zadaniem jest rozwianie wszelkich wątpliwości kobiet i dobór najlepszej dla danej pacjentki metody wykonania procedury zmniejszania i korekcji warg sromowych. Dodatkowo, pacjentki podczas konsultacji kwalifikującej mogą poprosić o zdjęcia z zabiegów labioplastyki przed i po, celem oceny efektów uzyskiwanych podczas procedury.

Wideo o labioplastyce:

https://www.youtube.com/watch?v=dXZ1YURMKPM&t=8s

 

O autorze

Michał Barwijuk

Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest chirurgiem i ginekologiem plastycznym oraz specjalistą położnictwa i ginekologii.

Przez prawie dekadę pracował na oddziale Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSWiA w Warszawie (obecnie Państwowy Instytut Medyczny).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Na przestrzeni ponad dekady przeszkolił ponad 500 specjalistów z technik inwazyjnych i małoinwazyjnych. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie (USA).

Jest współautorem dwóch książek:

"Ginekologia Plastyczna - Chirurgia narządów intymnych kobiety" oraz „Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej". Obie pozycje wydane zostały w 2018 r. przez wydawnictwo naukowe PZWL.

Autor/współautor oraz badacz w badaniach naukowych i eksperymentalnych z dziedziny ginekologii plastycznej i estetycznej. Do ważnych osiągnięć doktora można zaliczyć znaczny udział we wdrażaniu najnowszych technologii medycznych. Obecnie po otwarciu Ośrodka Badań Klinicznych Barwijuk Clinics rozszerzył portfolio zagadnień będących przedmiotem badań naukowych o pozostałe dziedziny medycyny.

Wielokrotnie był zapraszany do grona wykładowców w Polsce, ale także za granicą, m.in. na Europejski Kongres Ginekologii Estetycznej – ESAG, „Europejski Kongres Medycyny Regeneracyjnej "Biobridge" „ Światowy Kongres Ginekologii Rekonstrukcyjnej i Estetycznej” – RECOGYN, czy „Światowy Kongres Kosmetoginekologii - ISCG”.

Godziny przyjęć:

poniedziałek | 9.00 – 10.00
wtorek | 14.30-18.30
środa | 9.00 – 10.00
czwartek | 9:00-14:00

*Powyżej wymienione godziny nie są sztywnymi ramami czasowymi, a każda wizyta powinna być ustalona telefonicznie lub mailowo *Inne godziny przyjęć ustalane są indywidualnie