Informacje związane z COVID-19

Szanowni Państwo w trosce o zdrowie nas wszystkich, już w maju 2020 r. wprowadziliśmy w Klinice zasady bezpieczeństwa, które w trakcie trwania pandemii stale dostosowujemy do zaistniałych warunków:

Jako lekarze, położne i pielęgniarki prosimy wszystkich o przestrzeganie ogólnie panujących zasad epidemiologicznych oraz tych wprowadzonych przez Nas dla bezpieczeństwa Nas wszystkich:

Na terenie Kliniki wszystkich obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia masek ochronnych (maska musi zasłaniać nos oraz usta).
Przed wejściem do holu recepcji prosimy o dezynfekcję rąk (płyn do dezynfekcji rąk zawsze stoi, przy wejściu, do Państwa dyspozycji).
Jeśli wystąpią u Państwa objawy infekcji dróg oddechowych/ gorączka prosimy o pozostanie w domu oraz poinformowanie Naszego personelu o zaistniałej sytuacji.

Co dajemy dziś od siebie?

Chcemy Państwu zapewnić bezpieczne warunki diagnostyki i lecznictwa z dala od ośrodków Covid-19 oraz z dala od większych skupisk ludzkich.
Cały personel zachowuje wszelkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Zbieramy dokładny wywiad epidemiologiczny z każdym potencjalnym naszym pacjentem zanim dotrze do Kliniki.
Nasza rejestracja ma wystarczającą powierzchnię, aby w bezpiecznej odległości mogło przebywać sześciu pacjentów.
Staramy się jednak tak zapisywać pacjentów, aby takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej.

Wszystkie powierzchnie medyczne są stale po każdym pacjencie dezynfekowane przez nasz personel specjalistyczny oraz pozostałe powierzchnie przez personel sprzątający.
Pacjent zakwalifikowany do planowego zabiegu operacyjnego w miarę możliwości powinien przez 5-7 dni zastosować kwarantannę domową, celem uniknięcia kontaktu z innymi osobami, które mogą być bezobjawowym źródłem zakażenia Covid – 19.
W czasie kwarantanny przynajmniej raz dziennie powinien wykonywać pomiar temperatury ciała.
Pacjent trzy dni przed zabiegiem zobligowany jest wykonać badanie w kierunku Covid-19 -jedną z dwóch metod: badanie poziomu przeciwciał w klasie IgM i IgG metodą ilościową lub jakościową lub wymaz z nosogardzieli tzw.test PCR.
Wynik należy przesłać do Kliniki drogą mailową w dniu poprzedzającym zabieg operacyjny (istnieje możliwość wykonania badań poziomu przeciwciał w naszej placówce).
Potwierdzenie terminu zabiegu operacyjnego odbywa się po uzyskaniu wyniku ujemnego w/w badania.
Posiadamy dwie sale pooperacyjne gdzie pacjentki w miarę możliwości przebywają pojedynczo.
W obecnej sytuacji nauczeni doświadczeniami z marca i głosami Was naszych pacjentów pozostajemy do Waszej dyspozycji!!

Ponieważ wiemy, że są sytuacje w których nie można przeczekać aż minie pandemia.

Są operacje/zabiegi które trzeba zrobić od razu a bezpieczniej z dala od wielkich ośrodków leczniczych.
Są sytuacje i stany życiowe, które nie poczekają! takie jak np. wspaniały czas ciąży -nasi ginekolodzy-położnicy pozostają do waszej dyspozycji.
Dla niektórych jest to czas, który spędzając w domu w tzw. Home-office można wykorzystać na zrobienie zabiegów/operacji, na które nigdy nie było czasu.
U nas jest bezpieczniej niż w dużych szpitalach … staramy się, aby tak było każdego dnia siłą i pracą całego personelu. 
Dziękujemy Wszystkim za zrozumienie i stosowanie się do wszystkich zaleceń.