Mariusz Borkowski

Doktor nauk medycznych. Lekarz medycyny estetycznej. Specjalista psychiatrii. Wykładowca i szkoleniowiec.

Doktor nauk medycznych, absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, który dyplom uzyskał w Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM. Ukończył liczne staże i kursy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej, m. in. w American Academy od Aestetic Medicine. Międzynarodowy trener lekarzy z procedury laserowego liftingu twarzy i ciała – endolift. Specjalista leczenia otyłości (obesitolog). Wpisany na listę certyfikowanych lekarzy Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Zarejestrowany lekarz brytyjski w General Medical Council.

Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”.

Absolwent programu Leadership na Harvard Business School; w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu oraz studia dot. komunikacji digital.

Od 1997r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, kolejno przechodząc przez poszczególne stopnie kariery: od przedstawiciela farmaceutycznego do dyrektora ds. marketingu.

W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy Medmeetstech.Współtwórca pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej.

Uznaje, że nowe technologie dają w medycynie nie tylko szansę na przeprowadzenie efektywnych zabiegów, ale i zaplanowanie działań prewencyjnych. Przy pracy ze swoimi Pacjentami zawsze wybiega kilka kroków naprzód, myśląc o ich przyszłości. Dzieli się swoim doświadczeniem oraz aktywnie pomaga stowarzyszeniom pacjentów w ich codziennych zmaganiach.

W klinice Bali doktor Borkowski specjalizuje się m.in w takich procedurach jak:

Endolift - niwelowanie i lifting tkanki tłuszczowej

Micro i nanofat - przeszczep tkanki tłuszczowej z mniej do bardziej pożądanych miejsc

Radiesse - specjalny rodzaj wypełniacza

Sunekos - kwas hialuronowy z 6 aminokwasami regenerujący skład macierzy pozakomórkowej

Radiofrekwencja mikroigłowa 

Kriolipoliza

Leczenie i kuracja wypadania włosów 

Jarisma- połączenie kwasu hialuronowego, kolagenu i karboksycelulozy

Jalupro - naturalny wygląd bez wypełniaczy

I wiele innych- wszystkie zabiegi są opisane w zakładce "Oferta" a na podstronie

Dermatologia i Medycyna Estetyczna

 

Za swą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi - brązowym, srebrnym i złotym.

Prywatnie miłośnik biegania (przebiegł maraton nowojorski) i kalisteniki. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się sztuką nowoczesną, malarstwem współczesnym, teatrem i muzyką elektroniczną. Członek Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.