Bogusław Drotlef

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog

Ukończył Akademię Medyczną w Lublinie, a II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał w 1991r. W latach 1983 – 1999 pracował na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Rejonowym w Iłży, okresowo pełniąc funkcję p.o. zastępcy ordynatora. Przez okres 2 lat kierownik Pogotowia Ratunkowego w Iłży, 2 lata kierownik Izby Przyjęć Szpitala w Iłży.

W latach 2000 - 2012 starszy asystent i zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

W latach 2012 - 2015 kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Kozienicach. Obecnie od sierpnia 2015r kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Iłży.

Do osiągnięć zawodowych doktora należy zaliczyć bez wątpienia:                                                                                                                          

  • udział w rozwoju chirurgii laparoskopowej. Wykonywanie pierwszych w regionie radomskim operacji laparoskopowych,       
  • udział w tworzeniu prywatnych NZOZ-ów w Radomiu: Osiedlowa, Nel-Med, Centrum Bernardyńska,                                                       
  • wyszkolenie specjalistów chirurgii ogólnej. Prowadzenie szkoleń w ramach kursów specjalizacyjnych dla pielęgniarek. Prowadzenie zajęć na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Radomiu,
  • udział w licznych zjazdach i konferencjach naukowych,
  • 1995 - 2013 biegły sądowy w zakresie chirurgii ogólnej,
  • przynależność do Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz sekcji Wideochirurgii,   Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu,
  • działalność na rzecz samorządu lekarskiego – sześć kadencji delegat do Okręgowej Izby Lekarskiej, były delegat na Krajowy Zjazd Lekarzy, 2 kadencje zastępca rzecznika odpowiedzialności zawodowej, obecnie 4 kadencję sędzia Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie.

Doktor Drotlef jest jednym z pionierów zastosowania technik małoinwazyjnych w leczeniu przepuklin pachwinowych i pępkowych za pomocą laparoskopii. W klinice Bali wykonuje także operacje wycięcia pęcherzyka żółciowego (cholecystectomia) drogą laparoskopii oraz operacje hemoroidów.

Przyjmuje i operuje dwa razy w miesiącu tj. co drugą i co czwartą środę miesiąca. 
Zapisy prowadzone są mailowo, telefonicznie lub przez portale pacjentów.